Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

"Bezpieczna kryjówka/Hiding Place" - spektakl baletowy w wykonaniu Ballet Magnificat!

23 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl baletowy w wykonaniu Ballet Magnificat! z USA pt. "Bezpieczna kryjówka/Hiding Place".

"Bezpieczna kryjówka/Hiding Place" to spektakl oparty na prawdziwej historii Corrie ten Boom i jej rodziny, którzy podczas działań wojennych, w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku, ukrywali w komórce wybudowanej przy swoim domu prześladowanych Żydów. W ten sposób udało im się uratować przed hitlerowską zagładą wielu z nich. Niestety, 28 lutego 1944 roku ktoś doniósł nazistowskiej policji o działalności rodziny ten Boom, która wraz z ukrywanymi Żydami została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Tylko Coorie cudem przeżyła. Kilka lat wojnie Coorie spotkała dozorczynię z obozu, odpowiedzialną za śmierć jej siostry... Spektakl prezentuje niezwykłą historię przebaczenia, zwycięstwa i wolności.

W spektaklu wykorzystana została muzyka, m.in. Johna Williamsa z filmu "Lista Schindlera", Ennio Morricone z filmu "Misja" oraz do utworów przetłumaczonych na język polski, a wykonywanych, m.in. przez Beatę Bednarz i Agnieszkę Musiał.

Ballet Magnificat! z Jackson w stanie Missisipi w USA został założony w 1986 roku. Zespół łącząc balet tradycyjny z nowoczesnym - wykorzystując elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave - tworzy niezwykłą mozaikę tańca. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z głębokim, poruszającym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości zespołu. Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Ballet Magnificat! pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach polskich widzów. Zespół od 10 lat ma grono zagorzałych wielbicieli w Polsce doceniających taneczny perfekcjonizm artystów.

bilety: 30 zł, 25 zł

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://um.oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)