Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

"Ech raz, jeszcze raz" - recital jubileuszowy Aloszy Awdiejewa

23 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się - z okazji 80. urodzin - recital jubileuszowy - pełnego optymizmu i krzewiącego pozytywne wartości i emocje - człowieka-instytucji, człowieka-orkiestry, człowieka kultury i nauki, artysty estradowego, felietonisty, tłumacza poezji, okazjonalnie aktora i... naukowca - profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, mistrza scenicznego dowcipu - w nowej odsłonie muzycznej - Aloszy Awdiejewa pt. "Ech raz, jeszcze raz".

Artyście towarzyszyć będzie Kazimierz Adamczyk - bas oraz Michał Półtorak - skrzypce.

Alosza Awdiejew nie zwalnia tempa. Przygotował specjalny jubileuszowy recital z okazji swoich 80. urodzin! Artysta postanowił, że w tym jubileuszowym czasie będzie blisko swoich przyjaciół, fanów i miłośników dobrej muzyki. Do współpracy zaprosił wybitnych muzyków - grającego na skrzypcach Michała Półtoraka - szefa muzycznego "Piwnicy pod Baranami", muzyka z którym nagrywał swoje pierwsze płyty oraz kontrabasistę Kazimierza Adamczyka, który od początku towarzyszy Aloszy w artystycznej drodze.

Podczas jubileuszowego recitalu Alosza Awdiejew - wraz z towarzyszącymi muzykami - wyczaruje na gitarze niezwykłe klimaty żydowskich piosenek, rosyjskich romansów, cygańskich pieśni, czy... szemranego półświatka Odessy. To wszystko okrasi znakomitym dowcipem.

Alosza Awdiejew od ponad 50 lat mieszka w Polsce a od ćwierć wieku jest - jak sam żartuje - "legalnym Polakiem z wyboru a nie z przymusu". Dlaczego "legalnym"? Dlatego, że minęło już 25 lat od chwili, kiedy uzyskał polskie obywatelstwo. Związek z Polską zaowocował nie tylko profesurą na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale i pracą artystyczną - wielkimi krokami nadchodzi jubileusz 45-lecia współpracy z krakowską "Piwnicą pod Baranami".

Warto wspólnie z Aloszą świętować urodziny. Warto być uczestnikiem tego niepowtarzalnego wydarzenia. Warto zaśpiewać artyście urodzinowe "150 lat!".

bilety: 90 zł, 80 zł, 70 zł

Źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)