Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

"Lataj z Krystyną" - monodram w wykonaniu Aldony Jankowskiej

24 maja 2019 roku o godzinie 18:00 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole odbędzie się, w ramach projektu "Prezentacje", cyklu "Małe formy teatralne", monodram w wykonaniu Aldony Jankowskiej pt. "Lataj z Krystyną".

"Lataj z Krystyną" to brawurowa tragikomedia o samotnej księgowej z kryminalną przeszłością. Nie mogąc znieść rzeczywistości, postanawia ją zmienić w bardzo radykalny sposób.
Spektakl to przede wszystkim zastrzyk błyskotliwego humoru. Wszystko za sprawą osobowości i talentu parodystycznego Aldony Jankowskiej, która w tym "całkowicie jednoosobowym" monodramie opowiada niezwykle zabawną historię, mając mocnego asa w rękawie. Aktorka od lat wypracowuje własny styl i repertuar. Jej spektakle komediowe mają zawsze formę na pograniczu monodramu, stand upu, improwizacji, spektaklu muzycznego pełnego brawurowo wykonanych piosenek i wcielania się w różne postaci. Zawierają one też bardzo silny ładunek dramatyczny.

Aldonę Jankowską poznaliśmy jako mistrzynię parodii z programów "Rozmowy w tłoku" i "Szymon Majewski Show".

Na VI Katowickim Karnawale Komedii za "Lataj z Krystyną" aktorka otrzymała najcenniejszą nagrodę, czyli nagrodę publiczności Teatru Korez.

tekst: Agnieszka Kasprzyk
reżyseria: Andrzej Sadowski
asystent reżysera: Elżbieta Depta
pomysł spektaklu: Aldona Jankowska, Elżbieta Depta
muzyka: Helge Iberg
teksty piosenek: Rafał Dziwisz
producent: Henryk Pasiut

Bilety do nabycia w Osiedlowym Domu Kultury Zasole i on-line przez system sprzedaży biletów Oświęcimskiego Centrum Kultury.
bilety: 20 zł

Osiedlowy Dom Kultury Zasole
ul. Obozowa 16
tel. 33 841 11 9

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)