Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

"Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych" - wystawa czasowa w Muzeum Zamek

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na wystawę czasową przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pt. "Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych". Ekspozycja prezentuje 400 lat ewolucji lunety i teleskopu - od narzędzia pozwalającego na obserwację nowych zjawisk na niebie do precyzyjnego przyrządu pomiarowego.

Otwarcie wystawy w dniu 12 kwietnia o godzinie 17.00, rozpocznie wykład Marcina Banasia "Obserwacje nieba i ich wpływ na poglądy człowieka dotyczące budowy Wszechświata", a następnie odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie.

Zwiedzający ekspozycję zobaczą historyczne lunety i teleskopy, a także obrazy, grafiki oraz druki ilustrujące zmiany wyglądu oraz metod prowadzenia obserwacji astronomicznych w ciągu minionych czterech wieków. Wystawa wzbogacona będzie o instalacje interaktywne pozwalające zwiedzającym na lepsze zrozumienie zasad działania oraz sposobu użycia teleskopów.

Wystawa będzie dostępna do 24 czerwca br.

Info:  http://muzeum-zamek.pl


 

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://um.oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)