Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

"Orkiestra dziewcząt" - spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru Spreeagenten w Berlinie

14 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru Spreeagenten w Berlinie, zrealizowany na podstawie wspomnień kobiet z orkiestry obozowej z KL Auschwitz, pt. "Orkiestra dziewcząt".

Maszyneria zniszczenia funkcjonowała w KL Auschwitz przy muzyce. Kobiety w wieku od 16 do 40 lat widziały codziennie niewyobrażalną zgrozę i musiały grać na rozkaz. Grały o swoje życie.

Muzyka spełniała w obozie wiele funkcji - była wyrazem władzy narodowych socjalistów, "koordynowała i rytmizowała" pracę, z jednej strony uspokajała, a z drugiej gnębiła, służyła nade wszystko zabawie oficerów SS.

Spektakl "Orkiestra dziewcząt" przywołuje wspomnienia świadków tamtych czasów - kobiet, które grały w obozowej orkiestrze. W spektaklu współistnieją ze sobą tekst oraz muzyka klasyczna i elektroniczna, przeszłość i teraźniejszość, świadkowie tamtych czasów oraz aktorzy i publiczność.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Oświęcimskim Centrum Kultury

Więcej informacji: www.ock.pl

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)