Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

6 TARGOWISKO STAROCI

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na 6 TARGOWISKO STAROCI "Rzeczy z duszą", wydarzenie organizowane w ramach Jesieni Oświęcimskiej, odbędzie się 15 września (niedziela) w godzinach od 10.00 - 18.00 na wzgórzu zamkowym.

Zapraszamy do Muzeum Zamek, gdzie na dziedzińcu zamkowym będzie można spotkać stoiska z antykami, monetami, banknotami, porcelaną, bibelotami, obrazami, medalami. Nie zabraknie białej broni, starych książek i dokumentów.

Najmłodszych w jesienny nastrój wprowadzą warsztaty plastyczne, które będą prowadzone podczas targowiska.

W tym dniu zapraszamy do zwiedzania nowo otwartej wystawy czasowej "Nikt nie wierzył... a jednak wojna", wystaw stałych - archeologicznej i "W Królewskim Mieście Oświęcimiu" oraz wieży zamkowej.

Uwaga: Jeśli jesteś miłośnikiem "rzeczy z duszą", kolekcjonujesz i zbierasz starocie, chciałbyś wystawić i pokazać je innym, to zapraszamy do udziału w targu.
Więcej informacji oraz zgłoszenia przyjmuje sekretariat muzeum tel. 33/842 44 27. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

W razie niepogody, stoiska ze starociami ustawione będą w budynku muzeum.

Źródło: Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)