Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

7 - koncert zespołu Voo Voo

17 lutego 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zespół "Voo Voo" zagra koncert promujący ich najnowszą płytę pt. "7".

"Voo Voo" niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, bo niezmiennie patrzą w przyszłość. Jak żartuje Wojciech Waglewski: "Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić...". To założenie - w przypadku wydanego w 2014 roku albumu "Dobry wieczór" - spowodowało skutek odwrotny. Album uzyskał status Złotej Płyty, a piosenka "Gdybym" - z udziałem azerskiego pieśniarza - Alima Qasimova - długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Tym razem kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie "Voo Voo" znalazło się zaledwie siedem - za to długich utworów - a każdy z nich zatytułowany jest od kolejnych dni tygodnia. To wpływa również na koncerty promujące nową płytę, a przecież takie spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę. "Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od "Poniedziałku", we wtorki od "Wtorku", itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie." ? dodaje Waglewski.

W Oświęcimiu zespół zacznie więc od... "Soboty".

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: Michał Bryndal - perkusista, Karim Martusewicz - basista oraz Mateusz Pospieszalski - saksofonista i wokalista.
bilety: 60 zł, 50 zł

Źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury
tel. 33 842 25 75

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://um.oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)