Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Akordeon w Polsce i na świecie - wystawa

Efektem pasji poszukiwawczej i kolekcjonerskiej akordeonisty Pawła Nowaka jest zbiór akordeonów, tworzący się do 1999 roku. Pełną kolekcję liczącą ponad 120 instrumentów, z różnych zakątków świata można podziwiać w Muzeum Akordeonu oddziale Muzeum Ziemi Kościerskiej im. dra Jerzego Knyby w Kościerzynie. Znaczna część zbiorów pochodzi z krajów, w których instrumenty te cieszą się ogromną popularnością, m.in. z Niemiec, Włoch, Francji i Rosji. Nie zabrakło także eksponatów z Polski, czy miejsc tak odległych, jak Chiny. Najstarsze eksponaty liczą ponad 200 lat, a niektóre z nich to jedyne egzemplarze na świecie.

Część kolekcji Pawła A. Nowaka będziemy mogli zobaczyć na wystawie czasowej "AKORDEON W POLSCE I NA ŚWIECIE" w Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Otwarcie wystawy odbędzie się 16 lutego 2020 r.

W programie:

g. 17.00 - Koncert w wykonaniu Pawła A. Nowaka z zespołem - cena biletu 25 zł (do nabycia w kasie Muzeum Zamek oraz w Ratuszu).

g. 18.30 - Otwarcie wystawy z oprowadzaniem kuratorskim

Wystawa będzie czynna w Muzeum Zamek od 16.02.2020 - 17.04.2020 r. 

Więcej informacji:  http://muzeum-zamek.pl/

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)