Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Jedno jest niebo dla wszystkich - koncert Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

23 marca 2019 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. "Jedno jest niebo dla wszystkich", w którym wezmą udział Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni.    

Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji ?Kujawy piórem malowane? (1995) oraz ?Twórcy regionu 2? (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy ?Pasażerowie niebieskiego taboru? (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika ?Piosenki Don Vasyla - Jedno jest niebo dla wszystkich? (2007). Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla ?Niech pędzą konie? (2011) roku oraz ?Gdzie moja młodość? (2013) roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.

Zespół Artystyczny Don Vasyl i Roma powstał w 1987 roku. Trzon zespołu stanowili członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła poszczycić się licznymi tournée po całym świecie, w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej ?Paryskiej Olimpii?. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował wiele utalentowanych cygańskich gwiazd. Zmieniła się zatem nazwa zespołu na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Zespół w dalszym ciągu kultywuje tradycje artystyczne Romy.

bilety: 75 zł, 65 zł

Źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24
tel. 33 842 25 75

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)