Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

W miejscu po Wielkiej Synagodze powstanie dedykowana jej specjalna pamiątkowa instalacja w otoczeniu zieleni. Starania w tym zakresie poczyniło Centrum Żydowskie w Oświęcimiu.

Kieszonkowy Park Pamięci będzie łączył funkcję upamiętnienia z przestrzenią do refleksji i wypoczynku dla mieszkańców i turystów zwiedzających miasto. Park stanie się także miejscem edukacji o wielokulturowym dziedzictwie Oświęcimia dla polskiej i zagranicznej młodzieży coraz liczniej odwiedzającej Oświęcim.

Więcej informacji: https://ajcf.pl/park-pamieci-wielkiej-synagogi-w-oswiecimiu/

---------------
Wielka Synagoga w Oświęcimiu była przez lata miejscem, wokół którego koncentrowało się życie społeczności żydowskiej, zamieszkującej nasze miasto od XVI w. Ta największa bożnica została doszczętnie spalona w listopadzie 1939 r. przez Niemców. Pozostał po niej tylko pusty plac w centrum miasta, przy ulicy Berka Joselewicza, który teraz ma szansę stać się kieszonkowym parkiem pamięci. 


Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)