Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Koncert fortepianowy Erica Lu

15 października 2019 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach projektu Stowarzyszenia Artystycznego PianoClassic Koncerty towarzyszące - Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa 2019 oraz projektu Oświęcimskiego Centrum Kultury Kultura 50/50, koncert fortepianowy młodego amerykańskiego pianisty - Erica Lu.

11. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa będzie się odbywał w Krakowie w dniach 5-21 października 2019 roku.  

Eric Lu - rocznik 1997 - jest jednym z najbardziej obiecujących pianistów młodego pokolenia. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat u profesor Dorothy Shi. Następnie kształcił się w New England Conservatory Preparatory School uczył się w klasie profesorów - Alexandra Korsantia i A. Ramon Rivery. Od 2013 roku studiuje w Curtis Institute of Music w Filadelfii u Roberta McDonalda i Jonathana Bissa. Jest również uczniem Dang Thai Sona.

Eric Lu jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in. - w wieku 12 lat - 12. Międzynarodowego Konkursu w Ettlingen w Niemczech (I nagroda, 2010), Minnesota International e-Piano Junior Competition (I nagroda i nagroda specjalna Schubert Prize, 2013), 9. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Moskwie (I nagroda, 2014) i Amerykańskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Miami (I nagroda, 2015). W wieku 17 lat zdobył IV nagrodę podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) stając się jednym z najmłodszych laureatów w historii tego konkursu. Jego rozpoznawalność na rynku muzycznym wzrosła po otrzymaniu Tabor Foundation Piano Award na Verbier Festival Academy w 2015 roku.

Występował, m.in. w Auditorio Nacional de Madrid, Beijing Concert Hall, Seoul Arts Centre, Tokyo Metropolitan Theatre, Sapporo Concert Hall, Carnegie Hall w Nowym Jorku, podczas Festiwalu Chopinowskiego w Nohant, Festiwalu Muzycznego w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Minnesota Orchestra, Orquestra Clasica Santa Cecilia, New Jersey Symphony, Cincinnati Chamber Orchestra, Chopin Foundation Orchestra, Wellesley Symphony i the Boston Civic Symphon oraz State Youth Orchestra of Armenia.

W New York Classical Review napisano o artyście jako o "wyjątkowej muzykalnej osobowości". Równie wysoko ocenił jego grę Michael Moran, który po recitalu pianisty na festiwalu w Dusznikach Zdroju (2015) napisał "Dźwięk jaki wydobywa jest jasny, błyszczący, artykulacja urzekająca i ekscytująca, legato i bel canto rozpaczliwie poruszające."

Program*:
Johannes Brahms
Intermezzo nr 1, op. 117
Robert Schumann
Ghost Variations  
Johannes Brahms
Klavierstücke op. 118
Fryderyk Chopin
24 Preludes op. 28
* program może ulec modyfikacjom

bilety: 25 zł

Więcej informacji: www.ock.org.pl

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)