Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Ludzie inteligentni - spektakl komediowy

7 listopada 2018 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy, w wykonaniu: Renaty Dancewicz, Pauliny Holtz, Izabeli Kuny, Szymona Bobrowskiego, Rafała Królikowskiego, Bartłomieja Topy, w reżyserii Olafa Lubaszenki, pt. "Ludzie inteligentni".

"Ludzie inteligentni" to świetnie napisane dialogi - efekt wnikliwej obserwacji autora tekstu - francuskiego dramatopisarza i reżysera Marca Fayeta - bardzo życiowa i przewrotna komedia będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich, inteligentnego humoru i aktorstwa na najwyższym poziomie.

Nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni, bo kiedy ich związek wkracza w nieciekawą fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu. Relacja Davida i Chloe przestaje przypominać "obraz w kalejdoskopie". Po 15 latach wspólnego życia zapada decyzja o rozstaniu - jego decyzja. Co na to Chloe? Zgadza się. David jest zaskoczony i podejrzliwy... Jego przyjaciele - Alexandre, Thomas oraz ich partnerki Gina i Marina - mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza? Sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają? Zastanawiają się przyjaciółki. Wnioski, do których dochodzą inteligentni ludzie oddalają ich coraz bardziej od sedna - od tego, co czują naprawdę. Trzy pary rywalizują w konkurencji pt. "kto najlepiej wszystko wytłumaczy?". To niebezpieczna gra, która doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu komicznych nieporozumień i manipulacji. Jak w reakcji łańcuchowej - kryzys jednego związku wywołuje kolejny... Kto kocha ten błądzi.

Ludzie inteligentni | Joyeuses Pâques

tekst: Marc Fayet
przekład: Irma Helt
reżyseria: Olaf Lubaszenko
scenografia: Justyna Woźniak
kostiumy: Tomasz Jacyków
muzyka: Szymon Wysocki
wykonawcy: Renata Dancewicz, Paulina Holtz, Izabela Kuna, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski, Bartłomiej Topa
produkcja: Tito Productions Katarzyna Fukacz i Damian Słonina
premiera: 2017
czas: 80 minut

bilety: 95 zł, 85 zł, 75 zł

Źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)