Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Mowa Natury - wystawa w Muzeum Ratusz

Muzeum Zamek w Oświęcimiu oraz  RSTK ,,Grupa na Zamku"  zapraszają od dnia 4 lutego 2020 r. do Ratusza na wystawę malarstwa "MOWA NATURY" Marka Zaremby, Oświęcimianina, mieszkańca Zaborza.

Marek Zaremba urodził się w 1949 roku. Wykształcenie wyższe techniczne zdobył w Krakowie, jednak malarstwo to jego hobby. Od ponad 15 lat członek Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Oświęcimiu. Aktywnie uczestniczy w warsztatach, wystawach i plenerach malarskich. Pierwsza wystawa dla szerszej publiczności miała miejsce w Zaborskim klubie seniora w 2016 roku jego wystawy to duże wydarzenia artystyczne. Olej na płótnie to jego ulubiona technika, rzadziej stosuje akwarele. Autor malując lubi nakładać grube warstwy farby mieszając je bezpośrednio na płótnie tworząc przepiękne pejzaże lokalnej przyrody. Tematami obrazów są najczęściej pejzaże, dziewicza przyroda, a także martwa natura i portrety. Na wystawie prezentowane jest około 30 nowych prac powstałych w minionym 2019 roku.

Wystawę w muzeum Ratusz będzie można zwiedzać do początku marca 2020 r.

Żródło: http://muzeum-zamek.pl/

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)