Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

OTYLIADA 2018

OTYLIADA, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki - to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Od 2014 odbywa się pod hasłem "Cała Polska pływa z nami" i ma zasięg ogólnopolski.  Oświęcimska edycja Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego OTYLIADA  odbyła się po raz pierwszy w nocy z 1 na 2 marca 2014r. w Krytej Pływalni MOSiR w Oświęcimiu i przyciągnęła około stu amatorów pływania. Dla jednych OTYLIADA jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Celem jest imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. Dlaczego wymyślono akurat pływanie? Bo to najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa (nie potrzeba sprzętu, extra ubrania) a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji OTYLIADY :)

Najbliższy V Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki odbędzie się w nocy z 10 na 11 marca 2018r. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są drogą elektroniczną do 11 lutego 2018r na stronie http://www.otyliada.pl/index.php/otyliada-2018-rejestracja

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://um.oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)