Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Oświęcim. Letnie kino plenerowe

Miasto uruchamia w lipcu i sierpniu letnie kino plenerowe. Na projekcje filmowe zaprasza już w najbliższą w sobotę i niedzielę- 11 i 12 lipca. Na rozstawionym na rynku dużym ekranie będzie można obejrzeć filmy przygotowane dla dzieci i dorosłych.
11 lipca o godzinie 19 zobaczymy hiszpański film animowany Wyprawa Magellana, a o 20.30 komedię romantyczną Kręcisz mnie. 12 lipca propozycja dla dzieci to francuski film animowany Playmobil, a dla starszych kryminał Złodziej i oszustka.
Kino plenerowe zawita po raz drugi do Oświęcimia w sierpniu. W sobotę, 8 sierpnia, zapraszamy dzieci na film Agent Kot,o przygodach Roxi, tajnej agentki, a dorosłych na duńsko-polską produkcję Modelka. W niedzielę, 9 sierpnia, dzieci o 19 obejrzą film animowany Manu. Bądź sobą., a o 20.30 wyświetlony zostanie francusko-amerykański thriller 72 godziny.

Kino pod "chmurką " będzie działać w oparciu o zasady sanitarne, określone w wytycznych Ministerstwa Zdrowia lub Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przepisami prawa.
Wstęp jest wolny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. 

Info oraz regulamin: oswiecim.pl

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)