Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Polska Niepodległa w Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Setna rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę to czas radości i świętowania w naszej Ojczyźnie. Muzeum Zamek przygotowało cykl spotkań pod wspólną nazwą PROJEKT NIEPODLEGŁA 2018 na których zaprezentowano wybrane zagadnienia związane z okresem walk Polaków o niepodległość w trakcie I wojny światowej, poszerzonych o lokalną historię Oświęcimia.
Do tej pory odbyły się już trzy spotkania na które składały się wykłady, prelekcje, spektakl teatralny czy działania warsztatowe, a to wszystko w celu przybliżenia dziedzictwa kulturowego, uświadomienie  i  zrozumienie  roli  wartości  narodowo ? patriotycznych w życiu człowieka, a także poszerzenie wiedzy o miejscową historię.
11 listopada Muzeum Zamek zaprasza na ostatnie spotkanie z tego cyklu, wieńczące PROJEKT NIEPODLEGŁA 2018.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)