Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Weekend z Funduszami na Rynku w Oświęcimiu

Kolejny przystanek Weekendu z Funduszami przed nami. 11-12 sierpnia przyjdź na Rynek w Oświęcimiu i zapytaj ekspertów o Fundusze. Zobacz produkty przyszłości, które powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu. Wygraj tablet, e-booka, hulajnogę lub deskorolkę w konkursach i quizach.

Zapytaj o Fundusze 
Już kilkaset osób w innych miastach skorzystało z weekendowych konsultacji ze specjalistami od Funduszy. Dołącz do nich i też dowiedz się jak skorzystać z dotacji na wymianę pieca, kurs prawa jazdy czy założenie firmy.  Przez cały weekend w Mobilnym Punkcie Informacji o Funduszach Europejskich, najlepsi eksperci bezpłatnie odpowiedzą na wszystkie pytania o unijne wsparcie.

Zainspiruj się Funduszami 
Już sam Oświęcim inspiruje do skorzystania z unijnego wsparcia, które w ostatnich latach jest siłą napędową miasta. Dzięki Funduszom przeprowadzono m.in. adaptację budynków byłego Monopolu Tytoniowego na potrzeby Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. Wybudowano Miejską Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz przebudowano drogę powiatową Nr 1897 K (Oświęcim ? Głębowice). Inspiracji dostarczą też nasi goście, firmy i instytucje, które już skorzystały z dotacji, aby tworzyć usługi i produkty przyszłości. Firma Protech Sp. z.o.o., laureat nagrody Innowacyjna Firma, pokaże najnowocześniejsze kotły grzewcze, a Zakład Mechaniczny Precyzja udowodni co oznacza prawdziwa precyzja w cięciu i rozdrabnianiu.

Do Oświęcimia przyjadą też urządzenia z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, na których można wykonywać doświadczenia i eksperymenty i poznawać prawa fizyki. Na najmłodszych czekają atrakcje z Parku Rozrywki Inwałd.

Sprawdź, kto z nich zainspiruje Cię najbardziej i zagłosuj w konkursie na najciekawsze stoisko.

Baw się z Funduszami 
Przez całą niedzielę zapraszamy do bezpłatnej strefy zabawy dla całej rodziny w Miasteczku Funduszowym. Czeka w niej dinozaur i puzzle 3D z Dinolandii, fotobudka i niespodzianki z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Przygotowano też konkursy dla dużych i małych, w których można wygrać niezwykłe nagrody: tablet, hulajnogę, deskorolkę i e-book.

Na scenę zaproszone zostaną również dzieci, które zmierzą się z pytaniami o legendarnego smoka i wieloma innymi. Pełną atrakcji niedzielę zakończy relaksujący seans filmu "Nietykalni" w kinie plenerowym.

Spędź ten weekend w Oświęcimiu i przekonaj się, że Fundusze są dobre!

Weekend z Funduszami:

11-12 sierpnia 2018 r. Rynek

SOBOTA 09:00-17:00 
- Konsultacje nt. unijnych dotacji w Mobilnym Punkcie Informacji o Funduszach Europejskich

NIEDZIELA 13:00-19:00 
- Konsultacje nt. unijnych dotacji w Mobilnym Punkcie Informacji o Funduszach Europejskich Prezentacja Beneficjentów  Funduszy Europejskich 
- Konkursy i quizy  z atrakcyjnymi nagrodami, do wygrania: tablet, e-book, hulajnoga i deskorolka 
- Bezpłatna strefa atrakcji dla całej  rodziny 19:00 Kino plenerowe, pokaz filmu ,,Nietykalni?.

Organizatorem Weekendów z Funduszami  jest Województwo Małopolskie 

Partnerem wydarzenia w Oświęcimiu jest Miasta Oświęcim

Źródło: Urząd Miasta Oświęcim 

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)