Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Wielkanocne warsztaty międzypokoleniowe

16 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:00 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole odbędą się, w ramach projektu "Integracje" z cyklu "Tradycyjnie", Wielkanocne warsztaty międzypokoleniowe.
Do udziału zapraszamy seniorów i dzieci w wieku od 7-10 lat (obowiązują zapisy).
Będzie to wspólne, wartościowe i aktywne spędzenie czasu, który zdominują warsztaty kreatywne dla 2 pokoleń, pokolenia senioralnego i pokolenia dzieci. Uczestnicy w świątecznej, rodzinnej scenerii spędzą popołudnie oparte o tradycję i obyczajowość.  
"Wielkanocne warsztaty międzypokoleniowe" połączą przy stole dwie grupy, seniorów i dzieci. Seniorzy wykonujący tematyczne ozdoby świąteczne, opowiadać będą o tradycjach i obyczajach, które znają,  jednocześnie przywołując scenerię świąt i wspomnienia, w które dzieci będą się włączać, również tworząc ozdoby i opowiadając o tym jak wyglądają święta wielkanocne w ich domach, o tym jakie znają zwyczaje, smaki, co lubią najbardziej.

Zajęcia odbędą się w okresie przedświątecznym, który pozytywnie wpłynie na  integrację międzypokoleniową. Wykonane ozdoby, w tym wianki wielkanocne mogą zostać podarowane bliskim.

Zapisy w Osiedlowym Domu Kultury Zasole
Oświęcim, ul. Obozowa

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)