Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Wielkanocne warsztaty międzypokoleniowe od-Jazz-dowo - koncert kwintetu jazzowego New Bone

27 kwietnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole odbędzie się, w ramach projektu "Prezentacje" z cyklu "Małe formy muzyczne - koncerty kameralne", koncert kwintetu jazzowego "New Bone", prezentującego muzykę jazzową... jakiej jeszcze nie słyszeliście, pt. "od-Jazz-dowo".

"New Bone" to kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi i najnowszą "od-Jazz-dowo" z muzyką Jerzego Chruścińskiego) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały sie takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił sie do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju.

Formacja zaprezentowała się podczas 2. Międzynarodowego Festiwalu Polskich Gwiazd Światowego Jazzu w Moskwie w 2013 roku oraz Międzynarodowego Delhi Jazz Festival również w 2013 roku. Zespół był jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 roku oraz brał dział w festiwalu Art Jazz Cooperation na Ukrainie w 2015 roku. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał sie w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

skład zespołu:
Tomasz Kudyk - trąbka, fluegelhorn
Bartłomiej Prucnal - saksofon altowy
Dominik Wania - fortepian
Maciej Adamczak - kontrabas
Dawid Fortuna - perkusja

Bilety do nabycia w Osiedlowym Domu Kultury Zasole i on-line przez system sprzedaży biletów Oświęcimskiego Centrum Kultury.

bilety: 10 zł
Źródło oraz więcej informacji: Oświęcimskie Centrum Kultury

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)