Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

"Finlandia. Kajakiem i pieszo po Krainie Tysiąca Jezior" - "Spotkanie przy globusie" z Wiolettą Maroszek

"Finlandia. Kajakiem i pieszo po Krainie Tysiąca Jezior" - "Spotkanie przy globusie" z Wiolettą Maroszek

26 marca 2024 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się sześćdziesiąte pierwsze z cyklicznych "Spotkań przy globusie" . Tym razem będziemy gościć Wiolettę Maroszek z prelekcją "Finlandia. Kajakiem i pieszo po Krainie Tysiąca Jezior".

Finlandia ? ojczyzna świętego Mikołaja, Muminków i sauny. Choć mniej znana od swych skandynawskich sąsiadek, zachwyca czystą, dziewiczą przyrodą, jest krajem tysiąca jezior i ciągnących się po horyzont lasów. Plan na poznanie Suomi był więc prosty: odkryjemy ją z perspektywy kajaka, zanurzając wiosło w wodach parku narodowego Kolovesi i przemierzymy podczas plecakowej wędrówki słynnym Szlakiem Niedźwiedzia na pograniczu Laponii i Ostrobotni Północnej.

Zapraszam na opowieść o jesiennej przygodzie w Finlandii.

Wioletta Maroszek - pasjonatka wędrówek, ciągle zachwycona światem. Podróże, góry, kajaki, żagle, biegówki oraz rower - każdy sposób jest dla niej dobry, by poznawać, odkrywać i być w drodze. Przez 16 miesięcy podróżowała rowerem po Azji blisko ludzi, ich codziennego życia i natury. Zwolenniczka wyjazdów niskobudżetowych, zwiedziła 60 krajów i ciągle ma apetyt na więcej.

wstęp wolny

Więcej informacji: ock.pl

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/