Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

"Oman kadzidłem pachnący..." Spotkanie podróżnicze z Tomkiem Nowakiem

"Oman kadzidłem pachnący..." Spotkanie podróżnicze z Tomkiem Nowakiem

23 listopada 2023 roku o godz. 17.30 Osiedlowy Dom Kultury Zasole zaprasza na spotkanie podróżnicze, w ramach projektu Inspiracje, cyklu Horyzonty,  z Tomkiem Nowakiem pt. "Oman kadzidłem pachnący..." 

------------------
"Oman kadzidłem pachnący..." - jak sułtan Kabus zmienił kraj przez 50 lat panowania? Jak i gdzie rośnie kadzidło? Czym się zakończyło poszukiwanie żółwi i próby pływania z delfinami? Czy karma wróci, po tym jak uratowaliśmy na pustyni Holendrów, a później na Morzu Arabskim sami zostaliśmy rozbitkami? Czy kupiliśmy kozę na targu w Nizwie i do czego służą faladże? Odpowiedzi szukałem jeżdżąc po Omanie samochodem terenowym, biwakując na pustyniach i plażach. Zapraszam na opowieść o pięknych górach i kanionach, o gajach palmowych i opuszczonych wioskach. Gawęda o wyprawie pełnej egzotyki, ciekawostek, przygód i dymu z kadzielnic.

Nazywam się Tomek Nowak. Jestem zakochanym w górach miłośnikiem podróży Na nogach, rowerem, kajakiem czy samochodem... Lubię niedzielne wycieczki w pobliskie Beskidy, ale i wymagające, forsowne trekkingi w bezludnych górach czy dzikich pustyniach. Nie cierpię nudy i często powtarzam, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę.

Poza polskimi górami wędrowałem z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Durmitorze, Pirynie. Podróżowałem po Europie, Afryce, Azji, Środkowym i Bliskim Wschodzie. Byłem na Islandii, Azorach i w Ameryce Południowej. Zawsze z plecakiem, nigdy z biurem podróży. Chyba mogę powiedzieć o sobie, że jestem mocno uzależniony od podróżowania i przygody.
-------------

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Więcej informacji: odkzasole.pl

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/