Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Jesteś tutaj: You are here: Du bist hier: MSiT PL >> Strona Główna >> EKOMAJÓWKA >>

EKOMAJÓWKA

EKOMAJÓWKA |
EKOMAJÓWKA

Już w najbliższą sobotę, 27 maja, park Pokoju zamieni się w ekopasaż. Od godziny 14 do godziny 18 będzie można odwiedzić stoiska firm propagujących ekologiczny styl życia, rękodzielników i producentów zdrowej żywności, które zostały przygotowane specjalnie na tegoroczną Ekomajówkę. Wśród nich znajdzie się też miejsce na wystawę zwierząt bezkręgowych w ramach projektu Owady i spółka w zoo.

W trakcie imprezy zaprezentują się spółki miejskie. Na ich stoiskach będzie można zobaczyć między innymi sprzęt, który wykorzystywany jest do oczyszczania miasta, wziąć udział w grach, zabawach i animacjach.
Swoje stanowisko przygotują też pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jak funkcjonuje program ?Czyste powietrze? i jak można pozyskać dotację na wymianę pieca, czy termomodernizację budynku.

Ekomajówka oferuje zawsze wiele atrakcji. Z myślą o najmłodszych przygotowano bezpłatne dmuchańce i interaktywny spektakl ekologiczny pt. ? Bajeczna fiesta? w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa. Pełne tańca, muzyki i humoru przedstawienie będzie dobrą zabawą dla całych rodzin. Wśród propozycji jest również koncert uczniów Studia Wokalnego VOICESING z Oświęcimia, prezentacja zwierząt ze schroniska.

Organizatorzy przygotowali kolejną edycję akcji "Kwiaty za elektrograty", czyli cieszącą się ogromną popularnością wymianę zużytego sprzętu na kwiaty, która w tym roku odbędzie się na parkingu przy lodowisku. Zapraszają też do wspólnego sprzątania starej części parku Pokoju w godzinach od 14 do 16. Po odbiór rękawiczek jednorazowych i worków na śmieci trzeba zgłosić się do punktu znajdującego się na parkingu przy lodowisku.

Dojazd na imprezę zapewni Miejski Zakład Komunikacji. Przejazd linią 3 i linią 2 będzie bezpłatny w następujących godzinach:

linia 3 o godz. 13:31 z przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole do przystanku Dwory Pętla,
linia 3 o godz. 13:54 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole,
linia 2 o godz. 14:05 z przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole przez Stare Stawy Pętla do przystanku Lodowisko,
linia 3 o godz. 17:29 z przystanku Stare Stawy Pętla do przystanku Dwory Pętla,
linia 3 o godz. 17:56 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Stare Stawy Pętla,
linia 3 o godz. 18:29 z przystanku Stare Stawy Pętla do przystanku Dwory Pętla,
linia 3 o godz. 18:57 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Stare Stawy Pętla.

Info:  oswiecim.pl

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/