Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Jesienne spacery po Oświęcimiu z przewodnikiem

Centrum Szkolenia ATUT zaprasza mieszkańców, gości i turystów na spacer z przewodnikiem po Oświęcimiu w trzy jesienne soboty (26.10, 9 i 23.11) o godzinie 12:00. Udział jest bezpłatny.

26.10. Stary i nowy Oświęcim. Spotkanie o 12:00 na Rynku Głównym przy studni. W programie m.in. szlak murali, wizyta w zakonie ss. Serafitek, OCK i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

09.11.Stary Oświęcim. Spotkanie o 12:00 na Rynku Głównym przy studni. W programie spacer po Starym Mieście, w tym m.in. opłacony wstęp na Zamek (max. 27 osób), wizyta w kościele Wniebowzięcia NMP i Księży Salezjan.

23.11. Nowy Oświęcim. Spotkanie o 12:00 przy wejściu do Oświęcimskiego Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24. W programie m.in. murale i schrony, OCK, kościół św. Maksymiliana, Aleja Pisarzy przy MBP, Cmentarz Żydowski.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.

Wydarzenie jest organizowane i finansowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych i Centrum Szkolenia ATUT w Oświęcimiu oraz ze środków Miasta Oświęcim.

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)