Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Kajaki na Sole

Miasto Oświęcim wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu podobnie jak w roku ubiegłym zapraszają wszystkich chętnych do wypożyczalni kajaków i spływów po rzece Sole.
Start od tzw. "plaży" na bulwarach - tam gdzie zlokalizowana jest zwykle Strefa Wypoczynku Bulwary a meta przed progiem wodnym na Krukach. W ciszy i w otoczeniu przyrody można przyjemnie spędzić czas wolny i obserwować przyrodę.
Wypożyczalnia czynna w co drugą niedzielę od 12.00 do 17.00. Nad bezpieczeństwem kajakarzy czuwają ratownicy z Miejskie WOPR w Oświęcimiu a kajaki zapewnia TKKF "Motor" Andrychów .
Koszt 10 zł od osoby dorosłej. Ulgowy 6 zł. W ramach opłaty Organizator zapewnia również powrót busem osobowym na Bulwary nad Sołą

Wypożyczalnia planowo czynna będzie w następujące niedziele: 12.05, 26.05, 09.06, 23.06, 07.07, 21.07, 04.08, 18.08, 25.08, 15.09.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania spływu z uwagi na warunki pogodowe lub wysoki stan wody.

Info: https://oswiecim.pl/

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)