Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Klimakterium... i już - muzyczny spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie

29 marca 2019 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury - nie po raz pierwszy - zagoszczą, z Teatru Capitol w Warszawie, bohaterki przebojowego spektaklu teatralnego z pogranicza musicalu, kabaretu i farsy pt. "Klimakterium... i już".

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się same uporać. A w grupie zawsze raźniej.

Spektakl ilustruje w sposób humorystyczny, jak różnymi sposobami można sobie poradzić z problemami. Jedne bohaterki chcą się poddać terapii hormonalnej, inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku ćwiczeń gimnastycznych...

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne "babskie" spotkania na których można porozmawiać na "wstydliwe" tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi.

Spektakl złożony jest z wielu piosenek wplecionych w akcję. Autorami tekstów tych utworów są: Artur Andrus, Magda Czapińska, Andrzej Waligórski, Elżbieta Jodłowska, Katarzyna Lengren, Marcin Wolski, Maciej Szwed, Kabaret "Czyści jak łza" - Jaromir Wroniszewski i Marek Markiewicz. Muzykę skomponowali: Włodzimierz Korcz, Jerzy Filar, Janusz Bogacki, Tadeusz Chyła, Juliusz Loranc, Marian Zacharewicz, Urszula Sipińska.

Klimakterium... i już

reżyseria: Cezary Domagała
kierownik muzyczny: Janusz Bogacki
scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
choreografia: Tomasz Tworkowski
wykonawcy w zmiennej obsadzie: Pamela (Elżbieta Jodłowska/Małgorzata Duda/Elżbieta Okupska), Malina (Elżbieta Jarosik/Ewa Śnieżanka/Jolanta Chełmicka), Krycha (Ewa Złotowska/Małgorzata Gadecka/Ewa Cichocka/Małgorzata Duda/Joanna Jeżewska/Marzena Kipiel-Sztuka), Zosia (Grażyna Zielińska/Ludmiła Warzecha/Małgorzata Gadecka)
czas: 150 minut (1 przerwa)

bilety: 70 zł, 60 zł, 50 zł

Źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24
tel. 33 842 25 75

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)