Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Koncert w wykonaniu Orchester 1756

Orchester 1756
22 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach tournée 2020, koncert muzyki klasycznej w wykonaniu "Orchester 1756".

"Orchester 1756" została założona w 2006 roku w Salzburgu - mieście Mozarta - przez dyrygenta i klawesynistę Konstantina Hillera. Orkiestra, grająca na instrumentach dawnych, organizuje cykle koncertów w Salzburgu, Wiedniu i Monachium prezentując styl oraz retorykę muzyki XVII i XVIII wieku, a rok 1756 w nazwie wyznacza granicę między barokiem i klasycyzmem.

Od 2014 roku koncertmistrzem i solistą zespołu jest grecki skrzypek Dimitris Karakantas grający na skrzypcach Paolo Antonio Testore z 1757 roku. Orkiestra współpracuje z wiodącymi artystami, grając miedzy innymi w Narodowym Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie (z Danielem Kotlińskim i Julią Novikovą), w Międzynarodowym Tartini Festival Piran (z Christophe Coin, Sergio Azziolini, Bozeną Angelovą, Roberto Gonzalezem, Sheng-Fang Chiu), w Mozarteum Salzburg (z Giulio Carmignola), w Pałacu Mirabell w Salzburgu (z Vittorio Ghielmi i Christopherem Urbanetz) oraz w Bad Kissinger na festiwalu "Stars and Rising Stars" (z Mojca Erdmannem i Vesseliną Kasarovą).

wykonawcy:
Orchester 1756
Dimitris Karakantas - skrzypce barokowe
Konstantin Hiller - dyrektor muzyczny / klawesyn

Źródło, szczegółowy program oraz informacja odnośnie zakupu biletów: Oświęcimskie Centrum Kultury

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)