Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Oświęcim. Zamknięcie wiaduktu (DK 44) nad torami PKP dla ruchu samochodowego

W poniedziałek, 3 czerwca, rozpoczyna się  remont wiaduktu nad linią PKP w ciągu drogi krajowej nr 44. Zakończenie prac planowane jest 31 lipca. Ruch na moście zostanie wznowiony w południe 1 sierpnia.
Wykonawca remontu wiaduktu firma Most Sopot Sp. z o. o. informuje, że zmiana organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych wprowadzona zostanie 3 czerwca o godzinie 12. Jak mówi Tomasz Szarkowicz, kierownik robót objazd będzie prowadził drogami wojewódzkimi nr 934, 780 i 933 przez miejscowości Kopciowice, Chełmek i Bobrek. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest 1 sierpnia o godzinie 12. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Mapy objazdów dostępne są tutaj.
Źródło: Urząd Miasta Oświęcim

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)