Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu
Facebook
Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu

Oświęcim
ponad 800 lat historii...

Oświęcim to blisko 40 tysięczne atrakcyjne i przyjazne miasto położone w dolinie rzeki Soły. Dogodne usytuowanie pomiędzy Małopolską a Śląskiem sprawia, iż stanowi ważny szlak komunikacyjny łączący oba regiony. Atmosferę galicyjskiego miasteczka tworzy 800-letnia burzliwa historia, której ślady zobaczyć można spacerując po wzgórzu zamkowym i starym mieście. Charakter i klimat miasta określają dawne dzieje sięgające XIII wieku.

WięcejMoreMehr

Tatry, Alpy, Pireneje - górskie wyprawy w obiektywie - wystawa fotografii Witolda Saganiaka

5 kwietnia 2019 roku o godzinie 18:00 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole odbędzie się, w ramach projektu "Prezentacje" z cyklu "Przestrzeń artystyczna", wernisaż fotografii Witolda Saganiaka pt. "Tatry, Alpy, Pireneje górskie wyprawy w obiektywie". Wystawa prezentowana będzie do 30 kwietnia 2019 roku.

Witold Saganiak to rodowity oświęcimianin, fotograf amator, łączący obok siebie dwie pasje, fotografię i górskie wędrówki. Z każdej wędrówki oprócz wspomnień i emocji przywozi setki zdjęć. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace obrazujące szlaki górskie Tatr, Alp i Pirenejów. Te ostatnie uwiecznił podczas wyjazdu do Andory, jednego z najmniejszych krajów świata, a zarazem kraju położonego najwyżej w Europie, pomiędzy Hiszpanią a Francją.

Jak  mówi:

(...) W górach jest wszystko, czego potrzebuje, aby wyciszyć umysł i uzdrowić duszę. Spokój, cisza, natura i niczym nie ograniczone dzikie krajobrazy powodujące, iż człowiek całkowicie odcina się od cywilizacji, jednocześnie resetując umysł niejednokrotnie zmęczony codziennością. Góry nie tylko pomagają człowiekowi wyciszyć się wnętrze, ale również uczą pokory i szacunku do przyrody i otaczającego nas świata. Będąc sam na sam z naturą staram się uwiecznić obrazy, którymi dzielę się później z przyjaciółmi i znajomymi. Pokazuję miejsca do których warto się wybrać aby zaznać tego emocjonującego uczucia, możliwości obcowania z wielką przestrzenią, z dziką i niczym nie zmąconą przyrodą (...)

Wystawa prezentuje trzy europejskie rejony gór, Polskie i Słowackie Tatry, Austriackie Alpy z lodowcem Hoher Dachstein oraz Pireneje w objęciach ,których położona jest maleńka Andora wraz z Parkiem Narodowym Vallnord , po którym Witek Saganiak wędrował kilkanaście dni. Warto dodać ,że częstym kompanem jego podróży jest jego córka - Oliwia, która dzielnie zdobywała zarówno granie w Pirenejach, jak i towarzyszyła mu przy okazji wejścia na austriacki lodowiec.

Źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury

Pogoda

Polecamy

  • @http://mosir.oswiecim.pl
  • @http://oswiecim.pl
  • @http://www.muzeum-zamek.pl/
  • @http://ajcf.pl/
  • @http://www.auschwitz.org.pl/
  • @http://ock.org.pl
  • @http://mbp-oswiecim.pl/
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)